Ministerie van Defensie

FONT SIZE:
fontsize_dec
fontsize_inc
Maart 9, 2018 Job Kuyper M 0 8

Het ministerie van Defensie was een afdeling van de Britse regering verantwoordelijk is voor de verdediging en de Britse strijdkrachten.

Geschiedenis

Voorafgaand aan de Tweede Wereldoorlog defensiebeleid werd gecoördineerd door het Comité van Imperial Defensie. In 1936 de post van minister van Coördinatie van Defensie werd opgericht, hoewel hij niet over een afdeling en de hoofden van de drie diensten - de Eerste Lord van de Admiraliteit van de Koninklijke Marine, de staatssecretaris van Oorlog voor het leger en de staatssecretaris voor Air voor de Royal Air Force - bleef het kabinet bij te wonen.

Op het uitbreken van de oorlog in 1939 de CID werd opgeschort en op 3 april 1940 het ambt van minister van Coördinatie van Defensie werd afgeschaft. Toen Winston Churchill werd premier mei 1940 persoonlijk nam hij de verantwoordelijkheid voor de inter-service coördinatie, met de titel van minister van Defensie, en de hoofden van de drie diensten werden niet opgenomen in de oorlog kabinet. De minister had weinig afdelingen, de bekendste daarvan was MD1 wat ongebruikelijk ideeën toegestaan ​​wapens onder het beschermheerschap van Churchill te ontwikkelen met minder inmenging van de diensten en kreeg de bijnaam "Churchill Toyshop".

Na het einde van de oorlog in Europa in mei 1945 werd de eerste Heer en de secretarissen van Oorlog en de lucht weer bij het kabinet, maar de premier bleef minister van Defensie.

De opschorting van de CID is permanent door een witboek in 1946, en vanaf 4 oktober van dat jaar de dienst leiders waren niet langer in het kabinet. De voormalige Eerste Lord van de Admiraliteit A.V. Alexander werd benoemd tot minister van Defensie op 20 december 1946 en het ministerie van Defensie is formeel opgericht op 1 januari 1947 door het ministerie van Defensie Act 1946. Het ministerie is verantwoordelijk voor het onderhouden van de contacten tussen de verschillende ministeries service en coördinerende defensiebeleid.

Onder de Defence Act 1964 van het ministerie van Defensie werd samengevoegd met de Admiraliteit, het Ministerie van Oorlog en het Air Ministry het huidige ministerie van Defensie vormen op 1 april 1964; de minister van Defensie werd staatssecretaris van Defensie.

Ministers van Defensie, 1940-1964

  • 10 mei 1940: Winston Churchill, ook premier
  • 27 juli 1945: Clement Attlee, ook premier
  • 20 december 1946: A.V. Alexander
  • 28 februari 1950: Emanuel Shinwell
  • 28 oktober 1951: Winston Churchill, ook premier
  • 1 maart 1952: De Burggraaf Alexander van Tunis
  • 18 oktober 1954: Harold Macmillan
  • 7 april 1955: Selwyn Lloyd
  • 20 december 1955: De heer Walter Monckton
  • 18 oktober 1956: Antony Hoofd
  • 13 januari 1957: Duncan Sandys
  • 14 oktober 1959: Harold Watkinson
  • 13 juli 1962: Peter Thorneycroft

Permanente secretarissen van het ministerie van Defensie, 1947-1964

  • 1947: Sir Henry Wilson Smith
  • 1948: Sir Harold Parker
  • 1956: Sir Richard Powell
  • 1960: Sir Edward Playfair
  • 1961: Sir Robert Scott
  • 1964: Sir Henry Hardman

Parlementaire secretarissen van het ministerie van Defensie, 1952-1964

  • 28 februari 1952: Nigel Birch
  • 18 oktober 1954: The Lord Carrington
  • 26 mei 1956: De Graaf van Gosford
  • 18 januari 1957: De Heer Mancroft
  • 11 juni 1957: office vacant.
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha