Polen op de Olympische Zomerspelen 1992

Polen nam deel aan de Olympische Spelen 1992 van de zomer in Barcelona, ​​Spanje. 201 deelnemers, 149 mannen en 52 vrouwen, namen deel aan 136 evenementen in 21 sporten.

Medaillewinnaars

 Goud

  • Waldemar Legien Judo, Mannen middengewicht
  • Arkadiusz Skrzypaszek Moderne Vijfkamp, ​​Heren Individuele Concurrentie
  • Arkadiusz Skrzypaszek, Dariusz Goździak en Maciej Czyżowicz Moderne Vijfkamp, ​​Heren Team Competitie

 Zilver

  • Maciej Freimut en Wojciech Kurpiewski Kano / Kayak, Heren Flatwater K-2 500m
  • Aleksander Kłak, Marcin Jałocha, Tomasz Łapiński, Marek Koźmiński, Tomasz Wałdoch, Dariusz Gęsior, Piotr Świerczewski, Dariusz Adamczuk, Grzegorz Mielcarski, Jerzy Brzęczek, Andrzej Juskowiak, Arkadiusz Onyszko, Ryszard Staniek, Marek Bajor, Andrzej Kobylański, Mirek Waligora, Dariusz Szubert Tomasz Wieszczycki, Dariusz Kosela en Wojciech Kowalczyk Voetbal, Heren Team Competitie
  • Rafał Szukała Zwemmen, Mannen 100m Butterfly
  • Krzysztof Siemion Gewichtheffen, Heren Light Heavyweight
  • Józef Tracz Worstelen, Men's Grieks-Romeinse Weltergewicht
  • Piotr Stępień Worstelen, Men's Grieks-Romeinse middengewicht

 Bronzen

  • Artur Partyka Atletiek, mannen hoogspringen
  • Wojciech Bartnik Boksen, Heren Light Heavyweight
  • Izabella Dylewska-Światowiak Kano / Kayak, Vrouwen Flatwater K-1 500m
  • Grzegorz Kotowicz en Dariusz Białkowski Kano / Kayak, Heren Flatwater K-2 1000m
  • Marian Sypniewski, Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Cezary Siess, Ryszard Sobczak Schermen, Heren folie Team
  • Sergiusz Wołczaniecki Gewichtheffen, Mannen Midden-Zwaargewicht
  • Waldemar Malak Gewichtheffen, Mannen Eerste Zwaargewicht
  • Wojciech Jankowski, Maciej Lasicki, Jacek Streich, Tomasz Tomiak, Michał Cieslak Roeien, Heren Coxed Fours
  • Kajetan Broniewski Roeien, Skiff heren
  • Małgorzata Książkiewicz schieten, Women's 50m Rifle Drie posities

Boogschieten

Polen ingevoerd drie vrouwen en drie mannen in zijn vijfde verschijning in de Olympische boogschieten. Vrouwen Polen boogschieten programma was veel sterker, de kwalificatie twee schutters voor de eliminatie ronde en zelfs het winnen van een wedstrijd, terwijl de mannen viel al kort van de cutoff voor de voortgang. De mannen van de ploeg scoorde beter in het team rond, echter, het plaatsen van 10 in plaats van 16 van de vrouwen team.

Vrouwen Individuele Competitie:

  • Joanna Nowicka Ronde van 16, 10de plaats
  • Edyta Korotkin Ronde van 32, 32 plaats
  • Iwona Okrzesik Ranking rond, 50ste plaats

Heren Individuele Competitie:

  • Jacek Gilewski Ranking rond, 36ste plaats
  • Konrad Kwiecień Ranking rond, 44 plaats
  • Sławomir Napłoszek Ranking rond, 54 plaats

Dames Team Competitie:

  • Nowicka, Korotkin en Okrzesik Ronde van 16, 16 plaats

Heren Team Competitie:

  • Gilewski, Kwiecien en Naploszek Ronde van 16, 10de plaats

Atletiek

Heren 800 meter

  • Piotr Piekarski

Heren 400m horden

  • Paweł Woźniak

Heren Marathon

  • Jan Huruk 2: 14.32
  • Leszek Beblo 2: 16.38
  • Wiesław Perszke 2: 16.38

Heren 20 km Walk

  • Robert Korzeniowski niet af

Heren 50 km Walk

  • Robert Korzeniowski DSQ

Heren Hoogspringen

  • Artur Partyka

Heren Verspringen

  • Roman Golanowski

Heren Triple Jump

  • Eugeniusz Bedeniczuk
  • Andrzej Grabarczyk


Vrouwen 1500 meter

  • Małgorzata Rydz
  • Anna Brzezińska

Women's Marathon

  • Wanda Panfil 2: 47,27
  • Małgorzata Birbach 2: 54,33

Dames 10 km Walk

  • Katarzyna Radtke
  • Beata Kaczmarska

Vrouwen Verspringen

  • Agata Karczmarek

Dames Hoogspringen

  • Donata Jancewicz
  • Katarzyna Majchrzak
  • Beata Holub

Dames Kogelstoten

  • Krystyna Danilczyk-Zabawska

Vrouwen Javelin Throw

  • Genowefa Patla

Vrouwen Zevenkamp

  • Urszula Włodarczyk
  • Maria Kamrowska

Badminton

Boksen

Heren Light Vlieggewicht

  • Andrzej Rżany

Mannen vlieggewicht

  • Leszek Olszewski

Men's bantamgewicht

  • Robert Ciba

Heren Lichtgewicht

  • Dariusz Snarski

Heren Weltergewicht

  • Wiesław Małyszko

Mannen middengewicht

  • Robert Buda

Heren Light-Heavyweight

  • Wojciech Bartnik

Heren Zwaargewicht

  • Krzysztof Rojek

Kanoën

Wielersport

Duiken

Heren 3m Springboard

  • Grzegorz Kozdranski

Heren 10m Platform

  • Grzegorz Kozdranski

Paardensport

Schermen

20 schermers, 15 mannen en 5 vrouwen vertegenwoordigd Polen in 1992.

  • Marian Sypniewski
  • Piotr Kiełpikowski
  • Adam Krzesiński
  • Marian Sypniewski, Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Cezary Siess, Ryszard Sobczak
  • Sławomir Nawrocki
  • Maciej Ciszewski
  • Witold Gadomski
  • Sławomir Nawrocki, Maciej Ciszewski, Witold Gadomski, Marek Stępień, Sławomir Zwierzyński
  • Robert Kościelniakowski
  • Janusz Olech
  • Marek Gniewkowski
  • Marek Gniewkowski, Norbert Jaskot, Jarosław Kisiel, Robert Kościelniakowski, Janusz Olech
  • Anna Sobczak
  • Barbara Wolnicka-Szewczyk
  • Monika Maciejewska
  • Katarzyna Felusiak, Monika Maciejewska, Anna Sobczak, Barbara Wolnicka-Szewczyk, Agnieszka Szuchnicka

Voetbal

Heren Team Competitie

  • Voorronde
  • Kwartfinales
  • Halve finale
  • Finale
  • Team Roster
  • Hoofd Coach: Janusz Wójcik

Judo

Moderne Vijfkamp

Drie mannelijke pentatleten vertegenwoordigd Polen in 1992. Ze won goud in het team evenement en Arkadiusz Skrzypaszek won individueel goud ook.

Heren Individuele Competitie:

  • Arkadiusz Skrzypaszek 5559 punten
  • Dariusz Goździak 5254 punten
  • Maciej Czyżowicz 5205 punten

Heren Team Competitie:

  • Skrzypaszek, Goździak en Czyżowicz 16.018 punten

Ritmische gymnastiek

Roeien

Zeilend

Heren Sailboard

  • Piotr Olewiński

Vrouwen Sailboard

  • Joanna Burzynska

Het schieten

Zwemmen

Heren 50m vrije slag

  • Krzysztof Cwalina

Heren 100m vrije slag

  • Krzysztof Cwalina

Heren 200m vrije slag

  • Artur Wojdat

Heren 400m vrije slag

  • Artur Wojdat
  • Mariusz Podkościelny

Heren 1500m vrije slag

  • Piotr Albiński
  • Mariusz Podkościelny

Mannen 100m Butterfly

  • Rafał Szukała
  • Konrad Gałka

Heren 200m Butterfly

  • Rafał Szukała
  • Konrad Gałka

Heren 200m wisselslag individueel

  • Marcin Malinski
  • Igor Łuczak

Heren 400m wisselslag individueel

  • Marcin Malinski
  • Igor Łuczak


Vrouwen 100m rugslag

  • Małgorzata Galwas

Vrouwen 200m rugslag

  • Malgorzata Galwas
  • Marta Włodkowska

Vrouwen 100m schoolslag

  • Magdalena Kupiec
  • Alicja Pęczak

Vrouwen 200m schoolslag

  • Alicja Pęczak
  • Magdalena Kupiec

Vrouwen 100m Butterfly

  • Anna Uryniuk

Vrouwen 200m Butterfly

  • Ewa Synowska
  • Anna Uryniuk

Vrouwen 200m wisselslag individueel

  • Ewa Synowska
  • Alicja Pęczak

Vrouwen 400m wisselslag individueel

  • Ewa Synowska
  • Marta Włodkowska

Tafeltennis

Tennis

Women's Singles Concurrentie

  • Katarzyna Nowak

Gewichtheffen

Het worstelen

(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha