Prix ​​Ars Electronica

De Prix Ars Electronica is een van de belangrijkste jaarlijkse prijzen op het gebied van elektronische en interactieve kunst, computeranimatie, digitale cultuur en muziek. Het is bekroond met sinds 1987 door Ars Electronica.

In 2005, de Golden Nica, de hoogste prijs werd uitgereikt in zes categorieën: 'Computer Animation / Visual Effects, "" Digitale Musics "," Interactive Art "," Net Vision, "" Digitale Gemeenschappen "en de" U19 "award voor "freestyle computing." Elke Golden Nica kwam met een prijs van € 10.000, afgezien van de U19 categorie, waar de prijs was € 5.000. In elke categorie zijn er ook Awards of Distinction en eervolle vermeldingen.

De Golden Nica is replica van de Griekse Nike van Samothrace. Het is een handgemaakte houten beeldje, bedekt met goud, zodat elke trofee is uniek: ongeveer 35 cm hoog, met een spanwijdte van ongeveer 20 cm, al op een voetstuk. "Prix Ars Electronica 'is een zin bestaat uit het Frans, Latijn en Spaanse woorden, vrij vertaald als" Electronic Arts Prize. "

Golden Nica winnaars

Computer animatie / film / vfx

De categorie "Computer Graphics" stond open voor verschillende soorten computerbeelden. De "Computer Animation" werd vervangen door de huidige categorie "Computer Animatie / Visual Effects" in 1998. New York kunstenaar en muzikant John Fekner ontvangen ere-onderscheidingen voor Concrete Mensen en de laatste dagen van Goed en Kwaad in 1987 en 1988.

Computer beelden

  • 1987 "Figur10" door Brian Reffin Smith, UK
  • 1988 "The Battle" door David Sherwin, US
  • 1989 "Gramophone" door Tamás Waliczky, HU
  • 1990 "P-411-A" van Manfred Mohr, Duitsland
  • 1991 "Na ondervonden Eve voor de tweede keer, Adam begint te spreken" door Bill Woodard, US
  • 1992 "RD Textuur Button" van Michael Kass en Andrew Witkin, US
  • 1993 "Founders Series" door Michael Tolson, US
  • 1994 "Jellylife / Jellycycle / Jelly Locomotion" door Michael Joaquin Grey, US

Computer Animation

  • 1987 "Luxo jr." door John Lasseter, de VS
  • 1988 "Red's Dream" door John Lasseter, de VS
  • 1989 "Gebroken Hart" door Joan Staveley, US
  • 1990 "Voetafdruk" van Mario Sasso en Nicola Sani, IT
  • 1991 "Panspermia" door Karl Sims, US
  • 1.992 "Liquid Selves / Primordial Dance" van Karl Sims, US
  • 1993 "Lakmé" door Pascal Roulin, BE
  • 1994 "Jurassic Park" door Dennis Muren, Mark Dippe en Steve Williams, US / CA
    • Onderscheid: "Quarxs" van Maurice Benayoun, FR
    • Onderscheid: "K.O. Kid" van Marc Caro, FR
  • 1995 "Gods Weinig Aap" door David Atherton en Bob Sabiston, US
  • 1996 "Toy Story" door John Lasseter, Lee Unkrich en Ralph Eggleston, US
  • 1997 "Dragonheart" door Scott Squires, Industrial Light & amp; Magie, US

Computer Animatie / Visual Effects

  • 1998 De Sitter door Liang-Yuan Wang, TW
    • Titanic door Robert Legato en Digital Domain, US
  • 1999 Bunny door Chris Wedge, US
    • What Dreams May Come door Mass Illusions, POP, Digital Domain, Vincent Ward, Stephen Simon en Barnet Bain, US
  • 2000 Maly Milos door Jakub Pistecky, CA
    • Maaz door Christian Volckman, FR
  • 2001 Le Processus door Xavier de l'Hermuzičre en Philippe Grammaticopoulos, FR
  • 2002 Monsters, Inc. door Andrew Stanton, Lee Unkrich, Pete Docter en David Silverman, de VS
  • 2003 Tim Tom door Romain Segaud en Cristel Pougeoise, FR
  • 2004 Ryan door Chris Landreth, US.
    • Onderscheid: Parenthèse van Francois Blondeau, Thibault Deloof, Jérémie Droulers, Christophe Stampe, Frankrijk
    • Onderscheid: Feestvarken van Sejong Park, Australië
  • 2005 Fallen Art van Tomek Baginski, Polen.
    • Onderscheid: The Incredibles van Pixar
    • Onderscheid: Stad Paradise door Gaëlle Denis, Passion Pictures
  • 2006 458nm van Jan Bitzer, Ilija Brunck, Tom Weber, Filmakademie Baden-Württemberg, Duitsland.
    • Onderscheid: Kein platz Für Gerold door Daniel Nocke / Studio Film Bilder, Duitsland
    • Onderscheid: Negadon, het monster van Mars, door juni Awazu, Japan
  • 2007 Codehunters door Ben Hibon,
  • 2008 Madame Tutli-Putli door Chris Lavis, Maciek Szczerbowski., Jason Walker, National Film Board of Canada
  • 2009 HA'Aki door IRIZ Pääbo, National Film Board of Canada
  • 2010 Nuit Blanche van Arev Manoukian, Marc-André Gray, National Film Board of Canada
  • 2011 Metachaos door Alessandro Bavari
  • 2012 Rear Window Loop door Jeff Desom
    • Onderscheid: Caldera door Evan Viera / Orchid Animation
    • Onderscheid: Rise of the Planet of the Apes door Weta Digital / Twentieth Century Fox
  • 2013 Vormen van Quayola, Memo Akten
    • Onderscheid: Duku Spacemarines door La Mécanique du Plastique
    • Onderscheid: Oh Willy ... van Emma De Swaef, Marc James Roels / Beast Animation

Digital Music

Deze categorie is voor degenen die elektronische muziek en geluidskunst via digitale middelen. Van 1987 tot 1998 is de categorie bekend stond als "Computer muziek." Twee Gouden Nicas werden uitgereikt in 1987, en niemand in 1990. Er was geen categorie in 1991 Computer Music.

  • 1987 - Peter Gabriel en Jean-Claude Risset
  • 1988 - Denis Smalley
  • 1989 - Kaija Saariaho
  • 1990 - Geen
  • 1991 - Categorie weggelaten
  • 1992 - Alejandro Viñao
  • 1993 - Bernard Parmegiani
  • 1994 - Ludger Brümmer
  • 1995 - Trevor Wishart
  • 1996 - Robert Normandeau
  • 1997 - Matt Heckert
  • 1998 - Peter Bosch en Simone Simons
  • 1999 - Aphex Twin en Chris Cunningham
  • 2000 - Carsten Nicolai
  • 2001 - Ryoji Ikeda
  • 2002 - Yasunao Tone
  • 2003 - Ami Yoshida, Sachiko M en Utah Kawasaki
  • 2004 - Thomas Köner
  • 2005 - Maryanne Amacher
  • 2006 - Eliane Radigue
  • 2007 - Mashiro Miwa
  • 2008 - Reactable door Sergi Jordà, Martin Kaltenbrunner, Günter Geiger en Marcos Alonso
  • 2009 - Snelheden van Time versies 1 en 2 door Bill Fontana
  • 2010 - rheo: 5 horizonten door Ryoichi Kurokawa
  • 2011 - Energy Field door Jana Winderen
  • 2012 - "Crystal Sounds of een Synchrotron" van Jo Thomas
  • 2013 - frequenties door Nicolas Bernier
    • Onderscheid: SjQ ++ door SjQ ++
    • Onderscheid: Borderlands Granular door Chris Carlson

Hybride kunst

  • 2007 - SymbioticA
  • 2008 - Pollstream - Nuage Vert door Helen Evans en Heiko Hansen HeHe
  • 2009 - Natural History van de Enigma van Eduardo Kac
  • 2010 - Ear op Arm door Stelarc
  • 2011 - Kan het Paard Live in me door Art Oriente Objet
  • 2012 - "Bacteriële radio" door Joe Davis
  • 2013 - Cosmopolitan Chicken Project Koen Vanmechelen

 voestalpine Kunst en Techniek Grant

  • 2009 - "Open_Sailing" door Open_Sailing Crew onder leiding van Cesar Harada.
  • 2010 - "Hostage" door.
  • 2011 - Choke Point Project van P2P Foundation.
  • 2012 - qaul.net - gereedschappen voor de volgende revolutie door Christoph Wachter & amp; Mathias Jud
  • 2013 - Hyperform door Marcelo Coelho, Skylar Tibbits, Natan Linder, Yoav Bereikt
    • Eervolle vermeldingen: GravityLight door Martin Riddiford, Jim Reeves

Interactive Art

Prijzen in de categorie interactieve kunst zijn toegekend sinds 1990. Deze categorie geldt voor vele categorieën van werken, met inbegrip van installaties en performances, gekenmerkt door deelname van het publiek, virtual reality, multimedia en telecommunicatie.

  • 1990 - "Videoplace" installatie door Myron Krueger
  • 1991 - "Denk na over de mensen die nu" project van Paul Sermon
  • 1992 - "Home of the Brain" installatie door Monika Fleischmann en Wolfgang Strauss
  • 1993 - "Simulationsraum-Mosaik mobiler Datenklänge" installatie door Knowbotic Research
  • 1994 - "A-Volve" omgeving van Christa Sommerer en Laurent Mignonneau
  • 1995 - het concept van Hypertext, toegeschreven aan Tim Berners-Lee
  • 1996 - "Global Interior Project" installatie door Masaki Fujihata
  • 1997 - "Muziek speelt Beelden X Afbeeldingen Play Music" concert van Ryuichi Sakamoto en Toshio Iwai
  • 1998 - "World Skin" installatie door Jean-Baptiste Barrière en Maurice Benayoun
  • 1999 - "Difference Engine # 3" door de constructie en Lynn Hershman
  • 2000 - "vectoriële Elevation, Relational Architecture # 4" installatie door Rafael Lozano-Hemmer
  • 2001 - "polar" installatie door Carsten Nicolai en Marko Peljhan
  • 2002 - "n-chat" installatie door David Rokeby
  • 2003 - "Can You See Me Now?" participatieve spel door Blast Theory en Mixed Reality Lab
  • 2004 - "Listening Post" installatie door Ben Rubin en Mark Hansen
  • 2005 - "MILKproject" installatie en project van Esther Polak, Ieva Auzina en RIXC - Riga Centrum voor Nieuwe Media Cultuur
  • 2006 - "The Messenger" installatie door Paul Demarinis
  • 2007 - "Park View Hotel" installatie door Ashok Sukumaran
  • 2008 - Afbeelding Fulgurator door Julius von Bismarck
  • 2009 - Nemo Observatorium door Laurence Malstaf
  • 2010 - De OogSchrijver door Zachary Lieberman, Evan Roth, James Powderly, Theo Watson, Chris Sugrue, Tempt1
  • 2011 - Newstweek door Julian Oliver en Danja Vasiliev
  • 2012 - "Memopol-2" van Timo Toots
  • 2013 - Pendulum Koor Door Michel Décosterd, André Décosterd
    • Onderscheid - Rain Room door willekeurige International
    • Onderscheid - Stemmen van Levendigheid door Masaki Fujihata

Internet-gerelateerde categorieën

In de categorieën "World Wide Web" en ".net", werden interessante web-based projecten toegekend op basis van criteria zoals web-specificiteit, community-oriëntatie, identiteit en interactiviteit. In 2001, de categorie werd breder onder de nieuwe naam "Net Vision / Net Excellence", met beloningen voor innovatie in het online medium.

Wereldwijd web

  • 1995 - "Idea Futures" door Robin Hanson
  • 1996 - "Digitale Hijack" door Etoy
    • Tweede prijzen: HyGrid door SITO en Journey als balling

.netto

  • 1997 - "Sensorium" door Taos Project
  • 1998 - "IO_Dencies Questioning Urbanity" door Knowbotic Research
  • 1999 - Linux door Linus Torvalds
  • 2000 - In het begin ... Was de Command Line door Neal Stephenson

Net Vision / Net Excellence

  • 2001 - "Banja" door Team cHmAn en "praystation" door Joshua Davis
  • 2002 - "Carnivore" door Radical Software Group en "zij regeren" door Josh On en Futurefarmers
  • 2003 - Habbo Hotel en "Noderunner" door Yury Gitman en Carlos J. Gomez de Llarena
  • 2004 - Creative Commons
  • 2005 - "Processing" door Benjamin Fry, Casey Reas en de verwerking van de communautaire
  • 2006 - "The Road Movie" van exonemo

Digitale Gemeenschappen

Een categorie is begonnen in 2004 met steun van SAP om te vieren de 25ste verjaardag van Ars Electronica. Twee Gouden Nicas werden uitgereikt.

  • 2004 - encyclopedie en "The World Starts With Me"
  • 2005 - "Akshaya", een informatie-technologie-ontwikkeling programma in India
    • Onderscheid: Free Software Foundation en Telestreet - NewGlobalVision
  • 2006 - kanaal * TOEGANKELIJK
    • Onderscheid:
      • Codecheck
      • Proyecto Cyberela - Radio Telecentros
    • Eervolle vermeldingen:
      • Arduino
      • Charter97.org - Nieuws uit Wit-Rusland
      • CodeTree
      • MetaReciclagem
      • Mountain Forum
      • Northfield.org
      • Pambazuka Nieuws (Fahamu
      • Semapedia
      • stencilboard.at (Stefan Eibelwimmer, Günther Kolar)
      • De Freecycle Network
      • De Organic Stad
      • UgaBYTES Initiative)
  • 2007 - Overmundo
  • 2008 - 1kg meer
    • Onderscheid: PatientsLikeMe en Global Voices Online
  • 2009 - HiperBarrio door Álvaro Ramírez en Gabriel Jaime Vanegas
    • Onderscheid:
      • piratbyran.org
      • wikileaks.org
    • Eervolle vermeldingen:
      • hackmeeting.org
      • pad.ma
      • Maneno
      • femalepressure.net
      • metamute.org
      • ubu.com
      • canchas.org
      • feraltrade.org
      • flossmanuals.net
      • wikiartpedia.org
      • changemakers.net
      • vocesbolivianas.org
  • 2010 - Chaos Computer Club
  • 2011 - Fundacion Ciudadano Inteligente
    • Onderscheid:
      • Bentham Papers transcriptie Initiative. Zie ook transcriptie Bureau van het project
      • X_MSG
  • 2012 - Syrische mensen weten hun weg
  • 2013 - El Campo de Cebada van El Campo de Cebada
    • Onderscheid: Vluchtelingen van de Verenigde door Christopher Mikkelsen, David Mikkelsen
    • Onderscheid: visualiseren van Palestina door visualiseren van Palestina
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha