Thomas S. Moorman, Jr.

Thomas Samuel Moorman Jr. Vice Chief of Staff van de United States Air Force van juli 1994 tot augustus 1997.

Achtergrond

Algemeen Moorman werd geboren in Washington, DC. Hij kreeg de opdracht door de Air Force Reserve Officer Training Corps programma als een voorname militaire afgestudeerd in 1962. De algemene heeft gediend in een verscheidenheid van intelligentie en verkenning gerelateerde posities binnen de Verenigde Staten en wereldwijd. Terwijl gestationeerd op Peterson Air Force Base, Colorado, in 1982, werd hij nauw betrokken bij de planning en het organiseren van de oprichting van de Air Force Space Command. Tijdens zijn tour in het Pentagon in 1987, hij heeft ook programmamanagement richting voor de ontwikkeling en aanschaf van de Luchtmacht bewaking, communicatie, navigatie en weersatellieten, ruimte lanceervoertuigen, anti-satelliet wapens en op de grond en in de lucht strategische radars, communicatie en commandocentra. Hij vertegenwoordigde bovendien de luchtmacht in het Strategic Defense Initiative programma en werd gemachtigd om SDI uitvoering van het programma de verantwoordelijkheden te aanvaarden namens de Air Force. Als bevelhebber en vice commandant van de Air Force Space Command, Generaal Moorman was verantwoordelijk voor de exploitatie van militaire systemen in de ruimte, op de grond radars en raketprogramma waarschuwing satellieten, ruimte lancering van de natie de centra bij Patrick Air Force Base en Vandenberg Air Force Base, het wereldwijde netwerk van ruimte surveillance radars, evenals het behoud van de intercontinentale ballistische raket kracht. Sinds het terugtrekken van de USAF, heeft hij een werknemer van Booz Allen Hamilton geweest. Van 1997 - 2009 was hij in de Raad van Bestuur van de Space Foundation, die als voorzitter van de Raad van Bestuur 2008-2009.

Onderwijs

  • 1962 bachelor's degree in de geschiedenis en politieke wetenschappen, Dartmouth College, Hanover, New Hampshire.
  • 1965 Squadron Officer School, Maxwell Air Force Base, Ala.
  • 1972 Master's degree in business administration, Western New England College, Springfield, Massachusetts.
  • 1975 Air Command and Staff College, Maxwell Air Force Base, Ala.
  • 1975 Master's degree in politieke wetenschappen, Auburn University, Ala.
  • 1979 Air War College, door seminar
  • 1980 National War College, Fort Lesley J. McNair, Washington, DC

Opdrachten

  • Juli 1962 - augustus 1965, inlichtingenofficier, B-47 bombardementen vleugel, Schilling Air Force Base, Kansas
  • Augustus 1965 - oktober 1966, missie planner, 9 Strategic Reconnaissance Wing, Beale Air Force Base, Californië
  • Oktober 1966 - november 1967, operations officer, 432 Reconnaissance Technische Squadron, Udon Royal Thai Air Force Base, Thailand
  • November 1967 - november 1970, verkenning intelligentie stafofficier, 497 Reconnaissance technische groep, Wiesbaden-Schierstein, West-Duitsland
  • November 1970 - augustus 1975, adjunct-directeur van de evaluatie, later executive officer, Air Force Special Projects Production Facility, Westover Air Force Base, Massachusetts
  • Augustus 1975 - augustus 1979, uitvoerend, later adjunct-directeur van de plannen en programma's, Office Space Systems, Bureau van de secretaris van de luchtmacht, Washington, DC
  • Augustus 1979 - juni 1980, National War College, Fort Lesley J. McNair, Washington, DC
  • Juni 1980 - augustus 1981, adjunct-militaire assistent van de secretaris van de Luchtmacht, Washington, DC
  • Augustus 1981 - maart 1982 directeur van de operaties in de ruimte, NORAD, Cheyenne Mountain Complex, Colorado
  • Maart 1982 - augustus 1982, adjunct-directeur, Space Defensie, Bureau van de Deputy Chief of Staff voor plannen, Peterson Air Force Base, Colorado
  • Augustus 1982 - juli 1984, eerste directeur, groep commandant, Air Force Space Command, Peterson Air Force Base, Colorado
  • Juli 1984 - maart 1985, vice-commandant, 1 Space Wing, Peterson Air Force Base, Colorado
  • Maart 1985 - oktober 1987 directeur van de ruimte systemen, Bureau van de secretaris van de luchtmacht, Washington, DC
  • Oktober 1987 - maart 1990 directeur Ruimte en Strategic Defense Initiative programma's, Bureau van de adjunct-secretaris van de luchtmacht voor acquisities, het Pentagon, Washington, DC
  • Oktober 1987 - maart 1990, speciale assistent voor Strategic Defense Initiative aan de vice commandant van de Air Force Systems Command, Andrews Air Force Base, Maryland
  • Maart 1990 - maart 1992, commandant, Air Force Space Command, Peterson Air Force Base, Colorado
  • Maart 1992 - juli 1994, vice-commandant, Air Force Space Command, Peterson Air Force Base, Colorado
  • Juli 1994 - 1997, vice-stafchef, Headquarters US Air Force, Washington, DC
  • 1 augustus 1997 - gepensioneerd

Major Awards en Decoraties

  • Air Force Distinguished Service Medal met eikenblad cluster
  • Defensie Superior Service Medal
  • Legion of Merit met eiken blad cluster
  • Trouwe dienst Medalwith eikenblad cluster
  • Luchtmacht Medaille met eikenblad cluster
  • National Intelligence Distinguished Service Medal
  • Space Foundation Generaal James E. Hill Lifetime Achievement Award ruimte

Effectieve Data van Promotie

  • Tweede luitenant 10 juli 1962
  • Eerste luitenant 9 juni 1965
  • Kapitein 2 januari 1967
  • Major 1 mei 1973
  • Luitenant-kolonel 1 november 1978
  • Kolonel 1 juli 1981
  • Brigadegeneraal 1 april 1985
  • Generaal-majoor 1 februari 1988
  • Luitenant-generaal 1 april 1990
  • Algemeen 1 augustus 1994
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha