Tweede Gillard ministerie

De Tweede Gillard ministerie was de 67 bediening van de regering van Australië, onder leiding van premier Julia Gillard. Het lukte de Eerste Gillard ministerie op zijn beëdiging door de gouverneur-generaal Quentin Bryce op 14 september 2010 na de verkiezingen van 2010.

De leden van het ministerie werden aangekondigd op 11 september 2010. Het omvatte een aantal belangrijke wijzigingen ten opzichte van het eerste ministerie, die in wezen waren overgebleven uit de Eerste Rudd ministerie die eraan voorafging.

Een reconstructie van het ministerie vond plaats op 14 december 2011, met een aantal belangrijke portefeuilles veranderende handen en andere portefeuilles worden geherdefinieerd. Verdere wijzigingen zijn aangebracht op 5 maart 2012 na het ontslag van en mislukte leiderschap uitdaging door de minister van Buitenlandse Zaken, Kevin Rudd. Gillard geïmplementeerd een verdere ingrijpende herschikking op 25 maart 2013 na een mislukte uitdaging van Rudd en zijn aanhangers.

Op 26 juni 2013 werd de voormalige premier Kevin Rudd opnieuw gekozen tot leider van de Partij van de Arbeid. Gillard afgetreden als premier met ingang van 27 juni 2013, en de Tweede Rudd ministerie werd gevormd.

Originele ministerie

De volgende ministers geserveerd in de richting van 15 september 2010 rollen tot 14 december 2011.

Kabinet

Outer ministerie

Parlementaire secretarissen

December 2011 tot maart 2012

De volgende ministers kantoor vanaf 14 december 2011 tot 4 februari 2013. Tanya Plibersek werd gepromoveerd tot het kabinet en werd benoemd tot minister van Volksgezondheid, terwijl Nicola Roxon verplaatst van Volksgezondheid om procureur-generaal te worden. Het kabinet groeide uit tot Bill verkorten en Mark Butler omvatten, terwijl Kim Carr werd gedegradeerd naar de buitenste ministerie. Nick Sherry verliet de buitenste ministerie, terwijl Julie Collins en David Bradbury werden bevorderd van staatssecretaris in de buitenste kast en Sid Sidebottom werd benoemd als parlementair secretaris.

Kevin Rudd liet het ministerie de dag voor de februari 2012 leiderschap morsen, waarin hij werd verslagen door Gillard. Craig Emerson werd later vernoemd waarnemend minister van Buitenlandse Zaken.

Kabinet

Outer ministerie

Parlementaire secretarissen

Maart 2012 tot februari 2013

De volgende ministers kantoor van 5 maart 2012 tot 4 februari 2013. Een herschikking werd uitgevoerd om te vervangen Kevin Rudd, Mark Arbib en Robert McClelland, die allemaal verliet het ministerie toe te schrijven aan de februari 2012 leiderschap morsen. Bob Carr werd genoemd Minister van Buitenlandse Zaken, maar zijn benoeming werd uitgesteld totdat hij zijn zetel heeft in de Senaat op 13 maart. Craig Emerson bleef op te treden als minister van Buitenlandse Zaken tot Carr nam de post. Nicola Roxon de portefeuille Emergency Management toegevoegd aan haar bestaande, en Tony Burke eveneens werd vice-voorzitter van de Uitvoerende Raad. Brendan O'Connor werd gepromoveerd tot kabinet als minister voor kleine bedrijven, van Volkshuisvesting, en dakloosheid. Kate Lundy en David Bradbury werd gepromoveerd tot de buitenste bediening en Bernie Ripoll en Sharon Vogel werden benoemd parlementaire secretaresses.

Kabinet

Outer ministerie

Parlementaire secretarissen

Februari 2013 tot maart 2013

De volgende ministers kantoor vanaf 4 februari 2013. De herschikking heeft plaatsgevonden na het ontslag van het kabinet van de procureur-generaal Nicola Roxon en senator Chris Evans, de leider van de regering in de Senaat en minister van Hoger Onderwijs, vaardigheden, Wetenschap en Onderzoek.

Als gevolg van een mislukte poging om Kevin Rudd als premier opnieuw installeren maart 2013, werd Simon Crean ontslagen als minister. Ministers Chris Bowen en Martin Ferguson, minister Kim Carr, en parlementair secretaris Richard Marles ontslag hun posities. Op 25 maart 2013 premier Gillard kondigde een gereconstitueerde kabinet en het ministerie.

Kabinet

Outer ministerie

Parlementaire secretarissen

Maart 2013 tot juni 2013

De volgende ministers hielden kantoor van 25 maart 2013 tot het einde van het ministerie in juni 2013.

Kabinet

Outer ministerie

Parlementaire secretarissen

(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha