Wales op de Commonwealth Games 2006

De ploeg naar Wales te vertegenwoordigen op de Commonwealth Games 2006 is op 22 aangekondigd door de Commonwealth Games Raad voor Wales februari 2006. Het bestond uit 143 atleten; 85 minder dan de ploeg in 2002. Het team werd aangevoerd door Dame Tanni Grey-Thompson.

Wales voor het eerst deel aan de toenmalige Britse Rijk Spelen in 1930, en is een van de slechts zes landen atleten te hebben gestuurd naar elke Commonwealth Games. Op de Commonwealth Games in Manchester, Engeland 2002, Wales won 6 gouden, 13 zilveren en 12 bronzen medailles.


Medailles

Goud

Gewichtheffen:

  • Michaela Breeze, Vrouwen 63 kg

Zwemmen:

  • David Davies, Heren 1500 m vrije slag

Schieten:

  • David Phelps, Mannen 50 m Rifle Vatbaar

Zilver

Atletiek:

  • Julie Crane, Dames Hoogspringen

Boksen:

  • Kevin Evans

Gymnastiek:

  • David Eaton, Horizontale balk

Lawn Bowls:

  • Robert Weale, Men's Singles
  • Betty Morgan, Women's Singles

Bronzen

Atletiek:

  • Beverley Jones, Women's 100 m EAD T37
  • Hayley Tullett, 1500 m Dames

Boksen:

  • James Cree, licht weltergewicht 64 kg
  • Darren Edwards, vedergewicht 57 kg
  • Mohammed Nasir, licht vlieggewicht 48 kg

Fietsen:

  • Nicole Cooke, Women's Road Race
  • Geraint Thomas, Heren Points Race

Schieten:

  • Johanne Brekke, Vrouwen 50 m Rifle Vatbaar
  • Gruffudd Morgan en David Phelps, Mannen 50 m Rifle Vatbaar Pairs

Zwemmen:

  • David Davies, Heren 400 m vrije slag
  • David Roberts, Heren 100 m EAD Freestyle

Squad

De Welsh ploeg voor de Commonwealth Games 2006 is als volgt:

Atletiek

Mensen

  • 100 m: Christian Malcolm
  • 200 m: Christian Malcolm
  • 400 m: Gareth Warburton
  • 400 m horden: Matt Elias, Rhys Williams.
  • 4x400 m aflossing: Gareth Warburton, Matt Elias, Rhys Williams, Dai Greene, Christian Malcolm
  • 1500 m: James Thie
  • 5000 m: Chris Davies
  • Verspringen: Steven Shalders
  • Hinkstapspringen: Steven Shalders
  • Hoogspringen: Robert Mitchell
  • Polsstokspringen: Scott Simpson
  • 100 m: Neville Bonfield

Vrouwen

  • 200 m: Chelsea Foster
  • 400 m: Catherine Murphy
  • 800 m: Hayley Tullett
  • 1500 m: Hayley Tullett, Natalie Lewis
  • 10.000 m: Catherine Dugdale
  • Hoogspringen: Julie Crane
  • Hammer: Carys Parry, Leslie Brannen, Laura Douglas
  • Discus: Phillipa Rollen
  • Marathon: Tracey Morris
  • 100 m: Beverley Jones
  • 800 m: Tanni Grey-Thompson
  • Shot: Julie Hamzah

Badminton

  • Heren Singles: Richard Vaughan, Martyn Lewis, Matthew Hughes, Jonathan Morgan
  • Heren Dubbel: Martyn Lewis, Matthew Hughes, Jonathan Morgan, James Phillips
  • Women's Singles: Kelly Morgan
  • Mixed Doubles: Kelly Morgan, Richard Vaughan

Boksen

  • 48 kg: Mohammed Nasir
  • 51 kg: Christopher Jenkins
  • 54 kg: Kris Jones
  • 57 kg: Darren Edwards
  • 60 kg: Robert Turley
  • 64 kg: Jamie-Lee Alger Rees
  • 69 kg: Aaron Thomas
  • 91 kg: Kevin Evans

Wielersport

Mensen

  • Mountainbike cross-country: Steven Roach
  • Endurance: 20 km scratch: Geraint Thomas, Matt Brammeier, Ross Sander
  • Endurance: 40 km scratch: Geraint Thomas, Ross Sander
  • Endurance: 40 km punten: Matt Brammeier
  • Endurance: wegwedstrijd: Geraint Thomas, Julian Winn, Dale Appleby, Yanto Barker, Rob Partridge, Steven Roach
  • Endurance: tijdrit: Geraint Thomas, Julian Winn

Vrouwen

  • Endurance: 25 km punten: Nicole Cooke
  • Endurance: wegwedstrijd: Nicole Cooke

Gymnastiek

Mensen

  • Artistiek: David Eaton

Vrouwen

  • Artistiek: Samantha Bayley, Lynnett Lisle, Rhian Pugh, Melaine Roberts, Jessica Gazzi
  • Ritmische: Francesca Jones

Lawn Bowls

  • Mannen enkelspel: Robert Weale
  • Heren koppels: Jason Greenslade, Neil Rees
  • Heren triples: Andrew Atwood, Martin Selway, Kevin Muur
  • Vrouwen enkelspel: Betty Morgan
  • Vrouwen paren: Shirley King, Gillian Miles
  • Vrouwen triples: Anwen Butten, Lisa Forey, Katharine Pearce

Netbal

Jamilla Abbott, Rhiannon Ace, Sophie Baxter, Ursula Bowers, Suzanne Drane, Amanda Evans, Sara Hale, Lynda James, Rebecca James, Nicola Lewis, Anna Mayes, Nicola Szehofner

Powerlifting

  • Gideon Griffiths


Rugby Sevens

Richie Pugh, Rhys Williams, Rhodri McAtee, James Hook, James Merriman, Johnathan Edwards, Rhys Oakley, Robin Sowden-Taylor, Wayne Evans, Gareth Baber, Tal Selley, Jonathan Vaughton.

Het schieten

Mensen

  • Skeet: Malcolm Allen, Tony Grove
  • Trap: Mike Wixey, James Birkett-Evans
  • 10 m luchtpistool: Ian Harris, Alan Green
  • 25 m centrum vuur: Steve Pengelly, Alan Green
  • 25 m standaard pistool: Steve Pengelly, Alan Green
  • 50 m pistool: Ian Harris
  • 10 m: luchtgeweer: Martyn Blake, John Croydon
  • 50 m geweer 3 posities: Martyn Blake, John Croydon
  • 50 m: geweer gevoelig: Griff Morgan, David Phelps

Vrouwen

  • Trap: Sarah Wixey
  • 10 m luchtgeweer: Jennifer Corish, Sian Corish
  • 50 m geweer 3 posities: Jennifer Corish, Sian Corish
  • 50 m geweer gevoelig: Johanne Brekke, Ceri Dallimore

Open

  • Volledige Bore: Gareth Morris, Alexander Woodward

Squash

  • Mannen enkelspel: David Evans, Alex Gough, Gavin Jones
  • Herendubbel: David Evans, Alex Gough
  • Vrouwen enkelspel: Tegwen Malik
  • Mixed Doubles: Tegwen Malik, Gavin Jones

Zwemmen

  • Mannen: David Davies, Thomas Haffield, Owen Morgan, Stuart Manford, David Roberts
  • Vrouwen: Jazmin Carlin, Bethan Coole, Julie Gould, Jemma Lowe, Lowri Tynan, Cari-Fflur Davies, Rhiannon Henry

Tafeltennis

  • Mannen: Ryan Jenkins, Stephen Jenkins, Adam Robertson, David Buck.
  • Vrouwen: Bethan Daunton, Siwan Mair Davies, Naomi Owen, Claire Harris, Sara Head

Triathlon

  • Men: Marc Jenkins
  • Vrouwen: Leanda Cave, Anneliese Heard, Helen Tucker

Gewichtheffen

  • Mannen: Terry Perdue.
  • Vrouwen: Michaela Breeze, Kate Howard, Natasha Perdue.
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha