Yates Stirling

Yates Stirling was een admiraal in de United States Navy.

Geboorte en persoonlijke leven

Stirling werd geboren in Baltimore, Maryland, op 6 mei 1843, de zoon van Archibald Stirling en de voormalige Elizabeth A. Walsh. Hij en zijn vrouw, Ellen, had zeven kinderen. Hun zoon, Yates Stirling, Jr., werd ook een admiraal bij de marine, waardoor ze de tweede familie in de geschiedenis van de Amerikaanse marine om een ​​vader en zoon beiden geworden achterbank admiraals hebben. Een andere zoon, Archibald, was een kapitein bij de marine.

Carrière

Stirling werd benoemd tot waarnemend adelborst bij de United States Naval Academy in Annapolis, Maryland, op 27 september 1860 als lid van de klasse van 1864; toen de rang van acteren adelborst werd afgeschaft op 16 juli 1862, zijn rang werd adelborst. Na de Amerikaanse Burgeroorlog uitbrak in april 1861, de Academie verhuisd naar Newport, Rhode Island, voor de duur van de oorlog en Stirling afgestudeerd voor op schema in 1863 te wijten aan de behoefte van de uitgebreide US Navy 's voor officieren tijdens de oorlog. Hij kreeg de opdracht als een banier op 28 mei 1863.

Stirling geserveerd voor de rest van de oorlog in de Noord-Atlantische blokkade Squadron als onderdeel van de blokkade van de Verbonden Staten van Amerika Unie. Zijn eerste taak was aan boord van de schroef sloep-van-oorlog USS Shenandoah tot 13 april 1864 toen Shenandoah begon een periode onder reparatie in Philadelphia, Pennsylvania. Hij diende vervolgens aan boord van het vlaggenschip van de Noord-Atlantische blokkade Squadron, de monitor USS Onondaga, op de James River in Virginia tot rapportage terug aan boord van Shenandoah voor plicht toen ze weer in bedrijf in juni 1864. Aan boord van Shenandoah hij zag gevecht in Fort Fisher in Noord- Carolina in zowel de Eerste Slag van Fort Fisher in december 1864 en de Tweede Slag van Fort Fisher in januari 1865 en bleef op de blokkade plicht tot het einde van de oorlog in april 1865.

Na de oorlog, Stirling geserveerd aan boord van de kanonneerboot USS Mohongo in de Stille Oceaan Squadron 1865-1867 en werd gepromoveerd tot luitenant op 10 november 1866. Gepromoveerd tot Luitenant op 12 maart 1868 aan boord van de pas in gebruik genomen schroef fregat USS Wampanoag tijdens was hij haar korte aanvankelijke inzet als vlaggenschip van de Noord-Atlantische Squadron in 1868. Hij diende toen aan boord van de volgende vlaggenschip van het squadron, de USS Contoocook schroef sloop-van-oorlog, 1868-1869 voor een rondleiding aan boord van het ontvangende schip USS Independence bij het Mare Island Navy Yard in Vallejo, Californië, 1871-1872.

Na een lange periode met ziekteverlof 1873-1875, Stirling weer aan het werk aan boord van het ontvangende schip USS Worcester in de Norfolk Navy Yard in Portsmouth, Virginia, van 1875 tot 1876. Hij had torpederen plicht in 1877, dan had artillerie plicht bij de Washington Navy Yard in Washington, DC, 1877-1879.

Stirling terug naar de zee in 1878 als commandant van de schroef sloop-oorlog USS Lackawanna in de Stille Oceaan Squadron en werd gepromoveerd tot commandant op 26 november 1880 tijdens zijn tour aan boord van haar. Losmaken van Lackawanna in 1881, had hij weer plicht bij de Washington Navy Yard 1882-1884 voor een tour als commandant van de USS Iroquois sloep-van de oorlog in de Stille Oceaan Squadron van 1884 tot 1886. Hij beval dan het ontvangende schip USS Dale bij de Washington Navy Yard 1887-1890 en de kanonneerboot en verzending schip USS Dolphin van maart 1890 tot juni 1891.

Stirling had plicht als een vuurtoren inspecteur van december 1892 tot december 1894 en werd gepromoveerd tot kapitein op 16 september 1894. Hij wachtte orders van december 1894 tot mei 1895, toen commandant van de beschermde kruiser USS Newark van mei 1895 tot juli 1896 en van de schroef sloop-of-oorlog USS Lancaster van juli 1896 tot juni 1897. Hij was commandant van de Zuid-Atlantische Squadron van juli-december 1897. Na plicht als lid van de Raad van de Vuurtoren van 31 maart 1898 tot 1 juli 1900, hij werd commandant van Naval Station San Juan in San Juan, Puerto Rico, op 21 november 1900, die in die hoedanigheid in 1902.

Stirling was commander-in-chief van de Verenigde Staten Aziatische Vloot van 11 juli 1904 m 23 maart 1905 voor het terugtrekken van de Marine in 1905.

Dood

Stirling overleed op 5 maart 1929. Hij is begraven, samen met zijn vrouw, zijn zonen, en zijn dochter Helen, op Arlington National Cemetery in Arlington, Virginia.

Hij was een metgezel van de Maryland Commanderij van de Militaire Orde van de Loyal Legioen van de Verenigde Staten.

(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha