Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2000

Zuid-Afrika nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië.

De South African Airways had een van hun Boeing 747-300s speciaal geschilderd in kleuren van de regenboog aan de Zuid-Afrikaanse Olympische team te vervoeren naar Sydney. Het vliegtuig werd liefdevol bijnaam Ndizani.

Medaillewinnaars

 Zilver

  • Hestrie Cloete Atletiek, Vrouwen Hoogspringen
  • Terence Parkin Zwemmen, Mannen 200m schoolslag

 Bronzen

  • Llewellyn Herbert Atletiek, Mannen 400 m horden
  • Frantz Kruger Atletiek, Discuswerpen Heren
  • Penny Heyns Zwemmen, Women's 100 m schoolslag

Resultaten door gebeurtenis

Boogschieten

Zuid-Afrika keerde twee van de schutters die vier jaar eerder had geconcurreerd. Nogmaals, Lewis had de natie de enige overwinning.

Atletiek

Heren Concurrentie

Heren 100 m

  • Matthew Quinn

Heren 400 m

  • Hendrick Mokganyetsi
  • Arnaud Malherbe

Heren 800 m

  • Johan Botha
  • Hezekiel Sepeng
  • Werner Botha

Mannen 110 m horden

  • Shaun Bownes

Mannen 400 m horden

  • Llewellyn Herbert
  • Alwyn Myburgh

Heren 4x400 m

  • Werner Botha, Llewellyn Herbert, Arnaud Malherbe, Hendrick Mokganyetsi, Alwyn Myburgh, Hezekiel Sepeng

Heren 1500 m voor rolstoelen

  • Ernst van Dyk

Heren Kogelstoten

  • Janus Robberts
  • Burger Lambrechts
  • Karel Potgieter

Heren Discus

  • Frantz Kruger
  • Frits Potgieter

Heren Javelin Throw

  • Ali Al-Jadani

Heren Triple Jump

  • Salem Al-Ahmadi

Heren Pole Vault

  • Okkert Britten

Heren Marathon

  • Hendrick Ramaala
  • Josia Thugwane
  • Johannes Maremane

Vrouwen Concurrentie

400 m Dames

  • Heide Seyerling

10.000 m vrouwen

  • Elana Meyer

Dames Hoogspringen

  • Hestrie Cloete

Vrouwen Pole Vault

  • Elmarie Gerryts

Women's Marathon

  • Colleen De Reuck

Baseball

Zuid-Afrika's eerste verschijning in het Olympisch honkbal toernooi resulteerde in een laatste plaats eindigen. Het honkbalteam eindigde de voorronde af met een 1-6 record, hebben verloren met 10 runs of meer vier keer. Het enige team dat Zuid-Afrika versloeg was Nederland.

Heren:

  • Voorrondes
  • Team Roster

Boksen

Heren 48 kg

  • Phumzile Matyhila
    • Ronde 1 Bye
    • Ronde 2 Verloren aan Suleiman Wanjau Bilali van Kenia

Heren 57 kg

  • Jeffrey Mathebula
    • Ronde 1 Verslagen Nouzeddine Medjehoud Algerije
    • Ronde 2 Verloren aan Bekzat Sattarkhanov Kazachstan

Heren 81 kg

  • Danie Venter
    • Ronde 1 Verslagen Ihab al-Youssef van Syrië
    • Ronde 2 Verloren aan Gurcharan Singh van India

Kano / kajak

Plat water

Heren Concurrentie

Mannen Kayak Singles 500 m

  • Alan van Coller

Mannen Kayak Singles 1000 m

  • Alan van Coller
Vrouwen Concurrentie

Vrouwen Kayak Singles 500 m

  • Ruth Nortje

Wielersport

Cross Country Mountain Bike

Vrouwen mountainbike

  • Erica Lynn Green

Wielrennen

Heren Wegwedstrijd

  • David George
  • Robert Owen Hunter

Heren 1 km tijdrit

  • Garen Bloch

Voetbal

Heren Team Competitie

  • Voorronde
  • Kwartfinales
  • Team Roster

Hockey

Vrouwen Concurrentie

  • Uitgeschakeld in Groep D
  • Indeling Match
  • Indeling Match
  • Team Roster:

Moderne Vijfkamp

Women's:

  • Karina Gerber 4617 punten

Zeilend

Mannen Single Handed Dinghy

  • Ian Ainslie

Open Laser

  • Gareth Blanckenberg

Zwemmen

Heren 50 m vrije slag

  • Brendon Dedekind
  • Roland Schoeman

Mannen de 100 meter vrije slag

  • Roland Schoeman

Mannen de 200 meter vrije slag

  • Ryk Neethling

Mannen 400 m vrije slag

  • Ryk Neethling

Heren 1500 m vrije slag

  • Ryk Neethling

Heren 100 m Vlinder

  • Theo Verster

Heren 200 m Vlinder

  • Theo Verster

Heren 100 m schoolslag

  • Brett Petersen
  • Terence Parkin

Mannen de 200 m schoolslag

  • Terence Parkin

Heren 100 m rugslag

  • Simon Thirsk

Heren 200 m Rugslag

  • Simon Thirsk

Mannen de 200 m Individuele Medley

  • Terence Parkin
  • Theo Verster

Mannen 400 m wisselslag individueel

  • Terence Parkin

Heren 4x100 m vrije slag

  • Roland Schoeman, Brendon Dedekind, Nicholas Folker, Terence Parkin

Heren 4x100 m Medley

  • Simon Thirsk, Brett Petersen, Theo Verster, Nicholas Folker

Vrouwen 50 m vrije slag

  • Helene Muller

Vrouwen 100 m vrije slag

  • Helene Muller

Vrouwen 200 m vrije slag

  • Helene Muller

Dames 100 m Vlinder

  • Mandy Loots
  • Renate du Plessis

Dames 200 m Vlinder

  • Mandy Loots

Dames 100 m schoolslag

  • Penny Heyns
  • Sarah Poewe

Dames 200 m schoolslag

  • Sarah Poewe
  • Penny Heyns

Dames 100 m rugslag

  • Charlene Wittstock

Dames 200 m Rugslag

  • Irina Raevskaia

Vrouwen 4x100 m Medley

  • Mandy Loots, Helene Muller, Sarah Poewe, Charlene Wittstock

Taekwondo

Mannen meer dan 80 kg:

  • Donald Ravenscroft

Triathlon

Heren Individuele Competitie:

  • Conrad Stoltz 1: 50: 24,39

Vrouwen Individuele Competitie:

  • Lizel Moore 2: 08: 18.19
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha